Yurtiçi

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Mesafe
İstatistikler
Toplam: 109462
Aktif: 1
Bugün: 26
Dün: 40
Revize Yazılar

Bana Ulaşın

        

 

......

Önsöz

 

 1994 yılının bir sonbahar günü başladı yolculuğum. Seyahat ederek beni altı aylıkken bırakıp Kıbrıs'a giden ailemden intikam alıyordum belki de. Küçüklüğümden beri hep yeni yerler görmek, gözümün aşina olmadığı şeylere bakmayı sevmişimdir. Her bir yerin kendi içinde bir dünya olduğunu, her şehrin farklı bir hikaye sunduğunu ancak yaşayarak öğrenebilirdim ve bu çerçevede yollara düştüm.


  Farkettim ki dünya sonu olmayan bir kitap. Kimi zaman tarih, kimi zaman bir polisiye. Benimse tek derdim elimden geldiği kadarıyla bu kitabı okumak. 21 yaşımda 21 ülke ve 75 şehir görme fırsatım oldu. Ama biliyorum ki bu rakamlar hiç bir zaman yeterli olmayacak. 15 yaşımda ilk yalnız seyahatimden sonra bir kuş kadar özgür olabileceğimi farkettim ve ardından başka yerler, başka maceralar geldi. 


Çektiğim binlerce fotoğraf, katettiğim binlerce kilometre bende pek çok anı bıraktı şüphesiz ki. Bu güzel günleri de unutmamak adına yazmaya, yazdıklarımı kaybetmemek adınaysa bir blog açmaya karar verdim. Her okuduğumda o güne gitmek için de aralarına fotoğraflar serpiştirdim. 

 

Bir süre sonra yazdıklarımın başkalarının da işine yarayabileceğini düşünerek domain alıp Gezistan'ı kurdum, ardından da Gezimanya'ya katılarak tecbübelerimi paylaştım. Aktif olarak yazmaya ve insanlara yardım etmeye çalışıyorum ki gezmenin, yurtdışına çıkmanın aslında ne kadar kolay olduğunu herkese anlatabileyim. Belki işleri daha da büyütür bir gün kitap bile bastırırım. Şimdilik uzak bir hayal olsa da Paris'e gitmek yahut Belarus'u görmekte bir zamanlar öyleydi... 


Niyetim tabi ki daha çok yer görüp daha çok yazmak ve gezginlere de rehber olacak nitelikte yardımlarda bulunmak. Her türlü görüş, istek, şikayet için iletişim bilgilerim mevcut. iyi vakit geçirmeniz dileğimle..

23.01.2014

Yurtdışı

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Saat
Site İçi Arama

İçerik Rss - Haberler Rss

Tasarım ve Programlama: Omnportal